Klubmodul henter siden
Sejladsoplevelser 2026 - Vi prøver igen
Vejledning
1. Er det første gang du tilmelder dig? Så skal du oprette en profil her  Opret profil
2. Ellers skal du logge ind for at tilmelde dig.

MS_Klub.pngKlubaften: Sejladsopleveler 2026


Vi har fundet en ny dato til at mødes til en hyggelig aften hvor vi fortæller om de steder og oplevelser vi har haft på vores sommersejladser.

Casper og Annica på S/Y Liv starter aftenen med at fortælle om Sommertogt 2026 - Sjælland rundt - 320 sømil - knap 4 uger til søs med teenager og skibshund. 

"Man skal starte et sted for at turde blive langturssejler, og der er Sjælland rundt et godt bud. Lysten til at komme ud på de større stræk er bestemt ikke blevet mindre efter dette togt - kun større! Det er det længste sommertogt, vi har sejlet endnu, og også det sommertogt, hvor vi for alvor fik testet vores sejlererfaringer, navigationsevner og duelighed. En sommer, hvor vi fra vandsiden fik set en masse nye steder i vores allesammens skønne sommer-Danmark."

Udover sejlads med S/Y Liv skal vi også have en særlig oplevelse i Øresund med Thomas og Dorthe som gaster på Anna III fra Vedbæk. 

Måske du har en god historie, måske med lidt billeder og vi vil glæde os til at lytte og se.

Vil du bare suge til dig af andres erfaring og oplevelser, er det en rigtig god aften at komme i klubhuset.

Klubben er vært for en kop kaffe og en ostemad, så nødvendigt med tilmelding.

Venlig hilsen, Rita Skriver


Tilmeldte
18 /50
Tilmeldingsfrist
02.11.2026
Tidspunkt
04.11.2026 kl. 19.00 - 04.11.2026 kl. 21.30
Sted
Klubhuset
Pris
0,00 kr.
Du kan efterfølgende selv rette eller afmelde din tilmelding på hjemmesiden.
Hold i dag

Nyheder

Sponsorer

Instagram